Kilka dni temu w muzealnej sali plafonowej, odbyło się w ramach cyklu „Ludzie i ich pasje”, spotkanie z Panią Małgorzatą Dziewięcką.


Od kilku lat mieszkanka Kołobrzegu, pisarka, podróżniczka, która z wielką pasją i zainteresowaniem opowiada o swoich przeżyciach. Tym razem wspólnie z prelegentką wybraliśmy się w daleką podróż do Boliwii. Tam rozpoczęła się historia małej dwuletniej dziewczynki, która została zaadaptowana przez Panią Małgosię. Po 25 - latach, obydwie Panie wyruszają w podróż sentymentalną do Boliwii, by móc jeszcze raz spotkać ludzi, znajomych, przyjaciół, również tych dzięki którym mogło dojść do adopcji. Z jednej strony dzisiejsza Boliwia, z drugiej zaś  obydwie Panie, szukające wspomnień wśród ludzi, krajobrazów i miejsc, które są im bliskie.

Pani Małgosiu, dziękujemy za interesujący przekaz wspomnień.


Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.