Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Ceremonia Pamięci na Cmentarzu Wojennym: Uczczenie Bohaterów Kołobrzegu

18 marca, zaraz po zakończeniu "Marszu Pamięci Bohaterów Kołobrzegu" odbyła się poruszająca Ceremonia Pamięci na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu. To wydarzenie, zaplanowane na godzinę 20:00, stanowiło kulminacyjny moment dnia pełnego refleksji i hołdu dla bohaterów walk o Kołobrzeg.

W atmosferze głębokiego szacunku i zadumy, uczestnicy ceremonii, wśród których znaleźli się rekonstruktorzy z Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”, Teatru Inscenizacji Historycznych z Wałcza oraz Muzeum „Skarby Techniki" w Rotnowie, złożyli kwiaty przy grobach poległych żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego. Wspólne zapalenie zniczy rozświetliło cmentarz, tworząc wzruszający obraz pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny.

Ceremonię podkreśliła salwa armatnia, oddana przez wartę honorową, która nie tylko uczciła pamięć poległych, ale również przypomniała o wadze ich bohaterskich czynów. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do wspólnego oddania hołdu i przekazania młodszym pokoleniom wartości patriotycznych oraz historycznych naszego narodu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej ceremonii, za wspólne uczczenie pamięci bohaterów Kołobrzegu. Wasza obecność i zaangażowanie są dowodem na to, że pamięć o tych, którzy walczyli o naszą wolność, pozostaje żywa i jest nieustannie pielęgnowana.