Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88

Sprzedaż internetowa

MUZEUM

Książka "Jan Bednarz marynarz z ORP Błyskawica"

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy współpracy z Muzeum Nurkowania z Warszawy wydało wspomnienia Pana Jana Bednarza – marynarza z ORP "Błyskawica".

ORP "Błyskawica" jest jednostką tej samej klasy co legendarny kontrtorpedowiec ORP "Burza" – którego elementy znajdują się w naszym Kołobrzeskim Skansenie Morskim. To skłoniło nas do zainteresowania się jego historią, którą przetłumaczyła Pani Karina Kowalska, kustosz Muzeum Nurkowania.

Dzięki bezinteresownej pomocy wielu ludzi udało się udostępnić wspomnienia Pana Bednarza, który wywieziony na Sybir w 1940 roku zgłosił się na ochotnika do służby w Armii Polskiej pod dowództwem generała Andersa, otrzymując numer 13. Po krótkim okresie służby na ORP "Ślązak", od listopada 1942 roku, aż do końca II wojny światowej, pełnił służbę na ORP "Błyskawica", uczestnicząc w najważniejszych bitwach morskich tamtych czasów.

Opisane wspomnienia niewątpliwie wzbogacą naszą wiedzę o tych, którzy służyli na polskich okrętach wojennych w czasie II wojny światowej.

Koszt: 20 zł

 

 

Zamówienia

MUZEUM

Zamówienia prosimy składać na e-mail sklepu: sklep@muzeum.kolobrzeg.pl

Formularz zamówienia można ściągnąć tutaj: FORMULARZ

Regulamin sprzedaży drogą internetową: REGULAMIN

 

Koszt przesyłki jednej książki: 20 zł

Dla większej ilości książek proszę składać zapytania o cenę wysyłki na powyższy adres e-mail. Stawki będą ustalane indywidualnie.