Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Gra miejska "Od źródełka do źródła"

Malowniczy Kołobrzeg już 13 kwietnia 2024 roku stanie się areną wyjątkowego wydarzenia łączącego edukację z aktywnością na świeżym powietrzu. Gra miejska „Od źródełka do źródła", zainicjowana przez Gminę Miasto Kołobrzeg pod patronatem Prezydent Anny Mieczkowskiej, to nie tylko forma rekreacji, ale przede wszystkim platforma edukacyjna podkreślająca znaczenie ochrony środowiska naturalnego. W organizację wydarzenia włączyło się Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, przy wsparciu partnera - Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dzięki temu gra miejska nabierze niezwykłej wartości poznawczej i niezapomnianych walorów kulturalnych.

Zarówno mieszkańcy Kołobrzegu, jak i przybywający turyści, będą mieli okazję zgłębić tajniki ochrony zasobów wodnych i przyrodniczych, a także zwrócić uwagę na zagrożenia degradacji środowiska. Gra miejska jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, ucząc się jednocześnie o ekosystemach i konieczności zachowań proekologicznych w życiu codziennym.

Drużyny, składające się z maksymalnie czterech osób, w tym przynajmniej jednej osoby pełnoletniej, będą miały za zadanie pokonać trasę, rozwiązywać zadania i wykonywać różnorodne aktywności związane z ochroną środowiska. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami i stanowiskami, do których należy dotrzeć, aby wykonać zadania przygotowane przez edukatorów.

Start zaplanowano na Skwerze Pionierów o godzinie 10:30, a koniec gry przewidziano około godziny 13:30, kiedy to nastąpi podsumowanie oraz wręczenie dyplomów, nagród i upominków dla uczestników. To nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale również okazja do rywalizacji i zdrowej zabawy.

Bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem, dlatego organizatorzy proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest, aby drużyny nie korzystały z pomocy edukacyjnych typu telefony czy tablety, aby w pełni skupić się na zadaniach i pięknie natury.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tej ekologicznej przygodzie. To doskonały sposób na spędzenie aktywnego dnia w gronie rodziny czy przyjaciół, a także na przyczynienie się do promocji zachowań proekologicznych. Nie zapomnijcie zarejestrować swojej drużyny przed ostatecznym terminem, który upływa 10 kwietnia.

Gra miejska "Od źródełka do źródła" to więcej niż zabawa. To misja edukacyjna, której celem jest uświadomienie społeczności o ważności ochrony naszej planety. Dołączcie do nas i bądźcie częścią tej ważnej inicjatywy.

Dokumenty:

Wypełnione dokument prosimy przesłać na adres: towarzystwo@muzeum.kolobrzeg.pl. W razie wątpliwości informacji udziela Piotr Leszmann: tel. 510 408 462.