I Piknik Zimnowojenny

31 lipca 2021 r. wraz z Fundacją Rozwoju Regionalnego Bielik zapraszamy do Podborska. Tego dnia, w godz. 10.00-16:00 będziemy bawić się tam na I Pikniku Zimnowojennym. Jakie atrakcję na Was czekają? Co przygotowało na ten dzień muzeum? O tym poniżej.

Tylko tego dnia zwiedzanie muzeum w Podborsku w cenie 15 zł za bilet dla jednej osoby!

Swoje stoiska, dioramy i wystawy pokażą: Muzeum Wału Pomorskiego, Muzeum Kałasznikowa, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN. Obok nich stanie strzelnica ASG.

Przed specjalnie otwartym na ten dzień schronem GRANIT stanie transporter opancerzony BTR-152, a obok wyrzutnia rakietowa WP-8Z, a także więźniarka OZ Dobrowo, auta OSP Tychowo, OSP Tryton i Ratownictwo SEMED.

godz. 10:00 - oficjalne otwarcie,
godz. 10:30 - SPACER z przewodnikiem „Śladami historii obiektu 3001” - około dwugodzinna wycieczka wokół bunkrów, umocnień, transzei,
godz. 10:30-16:00 - otwarcie stoisk, gry, zabawy, pokazy (pokaz ratownictwa drogowego - strażacy i medycy),
ok. godz. 12:00 - pokaz ratownictwa,
ok. godz. 13:00 - prezentacja GISW czyli Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej,
godz. 16:30 - wejscie ostatniej grupy do muzeum.

Na ternie pikniku rozpalone zostanie ognisko. Prosimy zabrać prowiant.
Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp na teren pikniku jest bezpłatny

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym i przy wsparciu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, Burmistrza Białogardu Emilii Bury, Burmistrza Tychowa Roberta Falany.

I Piknik Zimnowojenny został dofinansowany z projektu Społecznik - „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.