Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Marsz Pamięci Bohaterów Kołobrzegu: Hołd dla Bohaterów 1945 roku

18 marca, w godzinach wieczornych, Kołobrzeg stał się świadkiem wyjątkowego wydarzenia upamiętniającego 79. rocznicę walk o miasto podczas II wojny światowej. „Marsz Pamięci Bohaterów Kołobrzegu”, zorganizowany przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, zgromadził mieszkańców miasta, w tym znaczącą grupę seniorów oraz członków koła historycznego, aby wspólnie oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski.

Rozpoczynając od falochronu wschodniego, przy tablicy upamiętniającej Franciszka Niewidziajło, uczestnicy marszu, niezłomni mimo padającego deszczu, przeszli trasę wiodącą przez najważniejsze miejsca pamięci w Kołobrzegu. Od Pomnika Zaślubin z Morzem, przez Pomnik Sanitariuszki, Plac 18 Marca, aż po Cmentarz Wojenny, każdy punkt na trasie był okazją do refleksji i przypomnienia o ciężkiej cenie wolności.

Wśród uczestników Marszu, trzymających pochodnie i polskie flagi, panowała atmosfera zadumy i wspólnego oddania hołdu bohaterom. To symboliczne działanie, mające na celu nie tylko upamiętnienie, ale również edukację młodszych pokoleń o historii Kołobrzegu i Polski, zostało ciepło przyjęte przez mieszkańców.

„Marsz Pamięci Bohaterów Kołobrzegu” to przede wszystkim przypomnienie o heroizmie i poświęceniu żołnierzy, którzy w 1945 roku walczyli o każdy kawałek polskiej ziemi. Wydarzenie to, będące żywą lekcją historii, podkreśla również znaczenie pamięci i szacunku dla przeszłości, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, które raz jeszcze udowodniły, że pamięć o bohaterach jest nieustannie żywa w sercach Kołobrzeżan.