W sobotę 4 lutego w Modrolesie odbyły się uroczystości 72 rocznicy ewakuacji Stalagu Luft IV. Następnie, odbyło się uroczyste zwiedzanie Muzeum Zimnej Wojny.


To niezwykle ważne, że po tylu latach, społeczność lokalna pamięta o trudnych wydarzeniach II wojny światowej. Ewakuacja Stalagu Luft IV wiązała się z długim marszem, którego nie przetrwało nawet kilkaset osób. W Modrolesie więziono nie tylko lotników amerykańskich, ale także brytyjskich czy polskich. Więcej na temat historii tego miejsca w materiale wideo.

Po części oficjalnej, goście przejechali do Podborska, do Muzeum Zimnej Wojny. Niestety, Marsz Pamięci nie odbył się ze względu na oblodzenie dróg. Po raz pierwszy w historii tych uroczystości, zostały one połączone ze zwiedzaniem naszego magazynu amunicji atomowej. Relacje tych osób, które już kiedyś bunkrze były, są dla nas impulsem do dalszej pracy: zachwyt, słowa uznania i zadziwienia, że można było tak wiele zrobić w tak krótkim czasie.Partnerzy


BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.