Na polskim rynku wydawniczym pojawiło się niezwykle interesujące opracowanie pt. „Wał Pomorski 1945. Uzbrojenie i wyposażenie walczących formacji”, ukazujące umundurowanie, broń i sprzęt żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Czerwonej i formacji walczących dla III Rzeszy .

Publikacja Tadeusza Bilnika i Tadeusza Gaponika „Kawaleryjskie szaszki radzieckie w Wojsku Polskim”, wydana w Katowicach w 2015 r., jest niezwykle interesującą monografią poświęconą problematyce charakterystycznej rosyjskiej szabli - szaszce.

Muzealna biblioteka specjalistyczna, wzbogaciła się w ostatnich dniach 2013 roku o niezwykle ciekawą publikację: „Mundur i wyposażenie Żołnierza Polskiego 1943-1995. Wojska Lądowe”.

Biblioteka funkcjonuje nieprzerwanie od 1963 roku i stanowi integralną część Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Posiada zbiór uniwersalny ze specjalizacją: wydawnictwa z dziedziny historii, historii wojskowości, historii sztuki, dziejów miasta Kołobrzeg, Pomorza Zachodniego, a także unikaty wydawnicze, starodruki, fotografie, pocztówki, materiały audiowizualne, dokumenty ikonograficzne, mikroformy, czasopisma. Biblioteka jest jedynie czytelnią, z wypożyczeniami na miejscu. Ma charakter otwarty: Nasze zbiory są dostępne dla mieszkańców miasta i powiatu kołobrzeskiego, a także czytelników spoza regionu.

Oddział Historii Miasta, ul. Armii Krajowej 13
I piętro, p. nr 102
tel.: 94  35 252 53 wew. 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  opiekun biblioteki- pani Anetta Bolechowska

godziny otwarcia Biblioteki:

wtorek - sobota 9.00-15.00

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.