Wystawa rowerów

20 lipca br. w Kamienicy Kupieckiej Muzeum Oręża Polskiego przy ul. ppor. Emilii Gierczak 5 o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż z okazji otwarcia nowej wystawy czasowej "Po prostu rower". Przypomnijmy, że w 1817 r. Karl Drais połączył ramą dwa koła ustawione jedno za drugim, odepchnął się nogami  i pojechał. Tak rozpoczyna się niezwykła historia roweru, wynalazku który zrewolucjonizował ówczesny świat. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt jednośladów, prezentujących dokonania producentów na przestrzeni lat (w tym dokonania polskiego producenta Rometu). Będą więc rowery dla dorosłych, dzieci, czy słynny tandem (rower dla dwóch osób). Wystawa opowiada historię roweru, który miał ogromny wpływ na zmiany zachodzące w zachowaniach i upodobaniach społecznych. Uzupełnieniem wystawy będą  zdjęcia i rysunki satyryczne o jednośladach. Rowery pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia w godzinach otwarcia Muzeum.

Serdecznie Państwa zapraszamy.