Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
PROJEKTY MUZEALNE

Irlandzka historia w muzeum

Wystawa „Powstanie Wielkanocne 1916-2016” zorganizowana została w ramach trwających w Irlandii obchodów setnej rocznicy Powstania Wielkanocnego. Wernisaż odbył się dzięki współpracy Muzeum Oręża Polskiego z Fundacją Kultury Irlandzkiej.
Setna rocznica Powstania Wielkanocnego obchodzona jest nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie. Organizowane są wykłady, prelekcje, projekty edukacyjne, wystawy, konferencje naukowe. Stworzono została także autorska wystawa przybliżająca genezę, przebieg oraz sylwetki przywódców powstania. Wystawa składa się z 14 rollupów, do których produkcji użyto unikatowych archiwalnych zdjęć ze zbiorów Archiwum Wojskowego w Dublinie oraz archiwum wydawnictwa Mercier Press. Towarzyszą im panele z biogramami sylwetek sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości. Eksponowane są także publikacje pamiątkowe związane z rocznicą powstania, zdjęcia, monety, książki, okolicznościowe koperty.
Fundacja Kultury Irlandzkiej powstała 6 lutego 2003 roku w Poznaniu. Jej celem jest wszechstronne promowanie kultury irlandzkiej w Polsce.