Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
PROJEKTY MUZEALNE

„Dawny Kołobrzeg” - nowa wystawa czasowa

W czasie tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów -14 maja 2016 r., w Oddziale Historii Miasta Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pt. „Dawny Kołobrzeg”.Będzie ona ikonograficznym zapisem dziejów miasta od VII do połowy XX wieku. Na wystawie wyeksponowane zostaną: grafiki, plany, mapy, karty pocztowe, zdjęcia, pieniądze zastępcze, albumy i leporella z widokami miasta, znajdujące się w zbiorach muzeum.
„Dawny Kołobrzeg” będzie uzupełnieniem wystawy archeologicznej „Dzieje Kołobrzegu” znajdującej się w tym samym budynku. Pokażemy Kołobrzeg, którego już nie ma, zniszczoną w czasie drugiej wojny światowej architekturę i powojenną zabudowę miasta. Uzupełnieniem będzie prezentacja multimedialna przedstawiająca klimat i atmosferę panującą w przedwojennym kołobrzeskim uzdrowisku, oraz manekiny prezentujące modę plażową z pocz. XXw. 
Mamy nadzieję, że wystawa „Dawny Kołobrzeg”, niezwykle bogata w swej formie, będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy odwiedzających nasze miasto. 

Anetta Bolechowska