W sobotę, 21 września, w ramach obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, pod patronatem prezydent Anny Mieczkowskiej, odbyła się gra miejska. Tegoroczny temat ZDD to ,,Przestrzenie dziedzictwa. Szlaki. Sieci. Połączenia." Uczestnicy gry poruszali się po historycznych i współczesnych szlakach miejskich, takich jak szlak Frankowskiego, Solny, Lubinusa, św. Jakuba oraz fortyfikacji miasta. Wyzwanie stanowiło zadanie z mapą, na której należało zaznaczyć wymienione szlaki. Dzięki wsparciu biblioteki miejskiej uczestnicy mieli okazję wykonać jedno z zadań w bibliotece, gdzie korzystali ze zbiorów dotyczących historii Kołobrzegu, aby znaleźć informacje o Janie Frankowskim. Ostatnim przystankiem była wizyta w Muzeum Oręża Polskiego, gdzie drużyny miały do wykonania zadanie związane z mapą Lubinusa. W wydarzeniu wzięły udział m.in. dwie drużyny szkolne oraz drużyna złożona z turystów z Poznania i Lublina. Wszystkie drużyny ukończyły grę i zostały nagrodzone.
Wieczorem, tego samego dnia, odbył się spacer uliczkami starego miasta z pochodniami. Wzięło w nim udział 40 uczestników, z czego połowa stanowili turyści. Spacer okazał się interesującą formą poznawania historycznych miejsc Kołobrzegu. Zwiedzający nie tylko odkrywali ciekawostki związane z historią miasta, ale także brali udział w zadaniach, które wymagały od nich odgadywania dawnych rzemiosł i zabytków średniowiecznego Kołobrzegu. Na końcu spaceru na uczestników czekała niespodzianka – musieli ułożyć rymowankę o mieście, która otwierała drzwi do kamienicy kupieckiej. Tam Jerry Bogusławski, przebrany za pirata, wręczał pieczęcie z herbem średniowiecznego Kołobrzegu.
Kolejny wieczorny spacer zaplanowany jest na 4 października o godz. 20.00. Gra miejska oraz spacer zostały przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy wsparciu Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.