Zlot Motoatomowy w Tychowie

Motoatomowy Zlot Motocyklowy organizowany prze Gminę Tychowo oraz Motoorły Karlino rozpoczął się o godzinie 10:00 w sobotę 4 sierpnia na stadionie miejskim w Tychowie. Na zlot przyjechało ponad 200 motocykli wszelkiego rodzaju. O godz. 11:00 uformowano kolumnę paradną, którą prowadził zabytkowy samochód terenowy UAZ 469B ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Parada motocykli przejechała główną ulicą Tychowa, po czym skierowała się pod pomnik w byłym obozie jenieckim Stalag Luft IV aby upamiętnić ofiary Marszu Śmierci z lutego 1945 roku.

Po złożeniu kwiatów cała kolumna ruszyła pod bunkry atomowe w Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Na terenie Muzeum odbyła się główna część zlotu. Poczęstunek, zabawa integracyjna, konkursy z nagrodami oraz zwiedzanie Muzeum – tak wyglądał program zlotu, który zakończył się w godzinach popołudniowych.

Filmik z pardy po ulicach Tychowa