Zielony Kołobrzeg – Gra Miejska na Festynie Ekologicznym

W sobotę, 28 września, w ramach festynu ekologicznego „Na cztery łapy” odbyła się gra miejska „Zielony Kołobrzeg. Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”. Było nam szczególnie miło, że w zmaganiach na trasie gry wzięły udział również drużyny szkolne z SP4 i SP6. Większość zadań odbywała się na terenie parku nadmorskiego. Uczestnicy musieli m.in. odgadnąć przykłady flory i fauny Morza Bałtyckiego, rozpoznać kształt, owoce, nasiona i liście występujących drzew oraz wypisać zagrożenia dla siedlisk nadmorskich.

Dużo emocji towarzyszyło zadaniom zręcznościowym, w których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami ruchowymi. Drużyny dobrze poradziły sobie z segregacją śmieci, co świadczy o coraz większej wiedzy na temat recyklingu. Również test wiedzy ogólnej o ekologii wypadł bardzo dobrze – większość uczestników zdobyła 22 punkty na 24 możliwe. Wszystkie drużyny, po dwugodzinnych zmaganiach, zameldowały się na mecie. Wręczenie podziękowań i nagród dla uczestników gry odbyło się w niedzielę, podczas ekologicznego festynu „Na cztery łapy”.

Patronem wszystkich ekologicznych wydarzeń była Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg. Wykonawcą gry było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Serdecznie dziękujemy pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami za serdeczność i wsparcie przy realizacji wspólnego wydarzenia.