Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Zawsze Żołnierz: Portrety Niezłomności

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wyjątkowej wystawy czasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, która odbędzie się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wystawa nosi tytuł "Żołnierz - zawsze, mimo wszystko" i zostanie otwarta dla publiczności w środę, 8 listopada o godzinie 12.30, w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ulicy E. Gierczak 5.

Ekspozycja ta jest hołdem dla polskich żołnierzy, którzy w trakcie służby poza granicami kraju, oddając wszystko w imię Ojczyzny, zmierzyli się z wyzwaniami i ponieśli uszczerbek na zdrowiu. Wystawa ma na celu nie tylko upamiętnienie ich ofiary, ale również edukację i zwiększenie świadomości społecznej na temat warunków i realiów służby w misjach zagranicznych.

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć sylwetki żołnierzy uzupełnione o notki biograficzne, które przybliżą zwiedzającym indywidualne losy i doświadczenia. Dodatkowo, wystawa oferuje bogaty opis misji, w których brali udział polscy żołnierze, prezentując zarówno ich codzienne życie w trakcie służby, jak i wyzwania, z którymi musieli się mierzyć. To unikalna okazja, aby zrozumieć, jak wiele poświęceń wymaga służba w wojsku i jak ważne jest wsparcie dla tych, którzy wracają z misji zranieni zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

 

 

Wystawa "Żołnierz - zawsze, mimo wszystko" to nie tylko ekspozycja, to przede wszystkim przestrzeń dla refleksji i dialogu na temat roli, jaką polscy żołnierze odgrywają w współczesnym świecie, często daleko od swojego domu, w obronie pokoju i bezpieczeństwa.

Zachęcamy wszystkich, by przybyli i oddali hołd tym, którzy nie zawahali się poświęcić najwięcej w służbie dla naszego kraju. To wydarzenie jest wyjątkową okazją, aby wyrazić wdzięczność i uznanie dla naszych bohaterów.