Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na spektakl taneczny

Spektakl jest inspirowany pomnikiem sanitariuszki Eweliny „Linki" Nowak, którego autorem był Adolf Cogiel oraz wierszami Małgorzaty Brol, które powstały z jej zachwytu nad pomnikiem. Ewelina „Linka" Nowak reprezentuje pomnikiem hołd wyrażony sanitariuszkom Wojska Polskiego niosącym pomoc rannym na frontach II wojny światowej. Fakt, iż twarz na pomniku nie jest twarz Eweliny Nowak, tylko Zofii Jankowskiej nasuwa hipotetyczne pytanie: dlaczego za tym co nieukazane na pierwszym planie, nieoświetlone, ukryte, schowane stoi zazwyczaj poświęcenie, walka, odwaga, oddanie, empatia, współczucie, bohaterstwo? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć artyści-tancerze, posiadający wyjątkowe cechy fizyczne i psychiczne – artyści z różną motoryką i sensoryką, potocznie nazywani w społeczeństwie niepełnosprawnymi. Spektakl także postawi przed publicznością pytania czym tak naprawdę jest niepełnosprawność i czy może dotyczyć każdego z nas, nawet jeśli jej nie widać.

9 listopada, godzina 19:00
Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu

Taniec i kreacja: Maja Adamczewska, Marcel Bałuk, Marta Drwęcka, Kinga Nowak Choreografia i produkcja: Patrycja Alenkuć
Produkcja: Paulina Sotyń
Reżyseria świateł: Alicja Brożyna
Kostiumy: Joanna Wara-Wąsowska
Wsparcie produkcyjne: Alicja Sotyń, Tomasz Sotyń, Łukasz Alenkuć Wiersze: Małgorzata Orzechowska-Brol
Muzyka: Alan Silvestri, Antonio Vivaldi, Max Richter
Aranżacja hejnału Kołobrzegu: Marcin Zabrocki

Organizator: Patrycja Alenkuć, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Kołobrzeg – Anna Mieczkowska, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego – Tomasz Tamborski

Patronat medialny: Polskie Radio Koszalin – Studio Kołobrzeg

Partnerzy: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu, Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Muzeum Patria Colbergiesis, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu

Wsparcie medialne: taniecPOLSKA.pl, e-kg.pl, Gazeta Kołobrzeska, Telewizja Kablowa Kołobrzeg Zadanie finansowane ze środków stypendium w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Materiał organizatora