Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Zagraliśmy z WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia, odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w tym roku przez WOŚP zostaną przeznaczone na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

W Kołobrzegu wydarzenia związane z finałem odbywały w całym mieście, między innymi pod ratuszem, gdzie Muzeum Oręża Polskiego wystawiło stanowisko historyczne. Zainteresowani mogli oglądać akcesoria wojskowe, przymierzyć hełmofon czołgisty, hełm pilota czy też zapoznać się z konstrukcją karabinu AK.

Pod ratuszem pojawili się także członkowie klubu Voyager na motocyklach, jednostki OSP Tryton, WOPR i SAR, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Kołobrzeg oraz Drużyna Czarnego Dębu.

 

Wspieraliśmy również WOŚP w Tychowie

Muzeum Oręża Polskiego nie tylko w Kołobrzegu wspierało Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Karnet wstępu dla czterech osób do wszystkich oddziałów muzeum przekazany został do sztabu WOŚP w Tychowie. Podczas finału został wylicytowany za znaczną kwotę – 420 zł. Dla zwycięzcy w Tychowie mieliśmy małą niespodziankę. Zwiedzanie w oddziale zewnętrznym w Podborsku, Muzeum Zimnej Wojny, odbędzie się na specjalnych zasadach. Właścicielowi karnetu przewodnik pokaże miejsca, które na co dzień są zamknięte dla turystów, a ponadto zostanie oprowadzony po całym terenie byłego tajnego obiektu 3001, w którym podczas Zimnej Wojny przechowywano głowice nuklearne. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy do zwiedzania.