Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - sprawozdanie z wydarzenia

Pierwsza odsłona tegorocznych obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa Kulturowego za nami. W sobotę na dziedzińcu ratusza można było wysłuchać i obejrzeć występy kołobrzeskich chórów, wokalistów i zespołów. Natomiast na samym placu ratuszowym powstało "miasteczko" namiotowe, reprezentowane przez: Grupę Słowian, Grupę Eksploracyjno – Poszukiwawczą "Parsęta", Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, Stowarzysznie Historyczne z Rymania, Europe Direct oraz Muzeum Oręża Polskiego. Każdy zaprezentował zgromadzonym to wszystko, czym się zajmuje, swoje osiągnięcia, ciekawostki. Muzeum przygotowało stoisko edukacyjne, gdzie każdy można było przymierzyć zbroję husarską (karacenę), akcesoria wojskowe, zajrzeć do pojazdu muzealnego Nysa 522, rozwiązać krzyżówkę lub poukładać puzzle. Największą jednak atrakcją była przejażdżka samochodem UAZ – 469 ulicami miasta.