Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2024. Konkurs

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2024 to wyjątkowa okazja, aby odkryć piękno architektury i historii Kołobrzegu. W ramach tego wydarzenia Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego zapraszają młodych mieszkańców do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Detale architektoniczne starego miasta w obiektywie młodych kołobrzeżan”.

Cel konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-2 szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz zachęcanie do kreatywnego spędzania wolnego czasu poprzez fotografowanie. Uczestnicy będą mieli szansę uwiecznić na zdjęciach detale architektoniczne, które są nieodłącznym elementem bogatej historii Kołobrzegu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział w konkursie fotograficznym to świetna okazja, aby pokazać swoje umiejętności i pasję do fotografii. Oto kilka powodów, dla których warto wziąć w nim udział:

1. Rozwój umiejętności: Konkurs to doskonała szansa, aby nauczyć się czegoś nowego. Możesz poprawić swoje umiejętności w robieniu zdjęć, poznając różne techniki i style. Każde zdjęcie, które zrobisz, to krok w stronę stania się lepszym fotografem.
  2. Ekspresja twórcza: Fotografowanie to sposób na wyrażenie siebie. Możesz pokazać, jak widzisz swoje miasto i jego architekturę. Każde zdjęcie to Twoja osobista historia, którą możesz opowiedzieć innym.
  3. Nagrody i wyróżnienia: Uczestnictwo w konkursie to nie tylko zabawa, ale także szansa na zdobycie nagród. To może być wspaniała motywacja do pracy nad swoimi zdjęciami i do pokazania ich szerszej publiczności.
  4. Promocja lokalnej kultury: Biorąc udział w konkursie, pomagasz promować lokalną historię i kulturę Kołobrzegu. Twoje zdjęcia mogą inspirować innych do odkrywania piękna architektury w Twoim mieście.

Nie przegap tej szansy! Chwyć aparat, odkryj piękno swojego miasta i weź udział w konkursie. Twoje zdjęcia mogą zyskać uznanie, a Ty przeżyjesz niezapomniane chwile!

Jak wziąć udział?

Zachęcamy wszystkich młodych kołobrzeżan do zgłaszania swoich prac. To nie tylko szansa na rozwój, ale również sposób na aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym swojego miasta. Nie czekaj, chwyć aparat i uwiecznij piękno architektury Kołobrzegu!Zgłoszenia można przesyłać do Muzeum Oręża Polskiego. Więcej szczegółów dotyczących regulaminu oraz terminów znajdziesz na stronie muzeum.Dołącz do nas i pokaż, jak widzisz swoje miasto!

Regulamin konkursu

Każdy uczestnik  zgłasza organizatorom tylko jedną fotografię, która nie była wcześniej publikowana ani nagradzana.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach:

1. klasy VII – VIII  szkoła podstawowa
  2. klasy  I – II szkoła ponadpodstawowa

Format pracy: zdjęcia o  wymiarach A4 (tylko)
Technika: zdjęcia w kolorze
Kryteria oceny prac:

• zgodność treści z tematyką konkursu,
  • oryginalność i pomysłowość,
  • odpowiednia ostrość zdjęcia,
  • spełnienie ogólnych zasad konkursu.

Termin oddania prac do 7 października 2024 roku na adres:
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ul. Armii Krajowej 13
(prace można zostawić w kasie muzeum, w godz. 9.00-15.30)

Kontakt do organizatora: tel.: 94 352 52 53 wew.14, e-mail: edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl

Do każdej fotografii prosimy o załączenie metryczki (wypełniona pismem drukowanym) wraz z tytułem zdjęcia.
Prace z danej szkoły prosimy włożyć do jednej koperty z podaniem nazwy szkoły i kontaktem telefonicznym osoby odpowiedzialnej za konkurs w danej szkole. Wyniki  konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora. Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną wręczone 24.10.2024 r. o godz. 17.30 w Laboratorium Kultury Adebar, gdzie odbędzie wernisaż  nadesłanych fotografii. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych stanowi integralną część regulaminu. Zgłoszenie uczestnika do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych umieszczonych w metryczce w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Termin i miejsce wystawy  podane będą podczas uroczystego podsumowania konkursu.