"Z morskiego dna, do Muzeum Oręża Polskiego". Spotkanie z dyrektorem muzeum

26 stycznia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Placu Polonii 1 o godz. 17.00 spotkamy się z Panem Aleksandrem Ostaszem dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

"Z morskiego dna, do Muzeum Oręża Polskiego"
Tematem spotkania z dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksandrem Ostaszem historykiem, archeologiem podwodnym, dziennikarzem, muzealnikiem, będzie archeologia podwodna. Aleksander Ostasz jest absolwentem historii Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapalony płetwonurek i eksplorator – wielokrotnie biorący udział w wyprawach nurkowych na bałtyckie wraki: Goya, General von Steuben, Memel, Schleswieg-Holstein. Autor wystaw i wydarzeń związanych z nurkowaniem i marynistyką. Czynnie zaangażowany we wszelkie inicjatywy związane z upamiętnieniem historii Pomorza. Odznaczony złotą odznaką MKiDN za opiekę nad zabytkami. 13 grudnia 2017 r. w Warszawie otrzymał nominacje na rzeczoznawcę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami.