XIV Regionalny Konkurs Historyczny

Zakończył się XIV Regionalny  Konkurs Historyczny Baw się historią - Kołobrzeg moje miasto. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu (Krystyna Kamińska, Edyta Sak – Tuligłowska) oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (Barbara Hordyjewska i Piotr Leszmann). Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego, przy   ul. ppor. Emilii Gierczak 5a (oddział wojskowy).

Konkurs odbył się w ramach miejskich obchodów 79. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945r.

W konkursie wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 7, 8  w Kołobrzegu, Szkołę Podstawową w Dźwirzynie, Szkołę Podstawową w Charzynie oraz Prywatną Szkołę Podstawową Morska Kraina w Kołobrzegu. Do wykonania było sześć zadań,  o zróżnicowanym poziomie trudności.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o historii Kołobrzegu, o czym świadczą wyniki konkursu:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4: 31 pkt.
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7: 31 pkt.
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1: 30 pkt.

Aby wyłonić zwycięzcę, trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Podobnie było co do trzeciego miejsca, tutaj potrzebne były aż dwie dogrywki.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie:

Paweł Urbaniak – specjalista ds. wojskowości w MOP oraz Barbara Hordyjewska.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizatorów tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim nauczycielom i dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie  dzieci do konkursu.  Szczególne podziękowania składamy instytucjom za ufundowanie nagród:

• Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu,
  • Gmina Miasto Kołobrzeg,
  • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
  • Rada Rodziców przy SP nr 4.