Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

XIV Hanzeatycki Targ Solny

Kolejne urodziny miasta za nami. Z tej okazji nie zabrakło wydarzeń i imprez o charakterze kulturalno-edukacyjnym orz rozrywkowym. 26 i 27 maja przed Mariną Solną odbywał  się XIV Hanzeatycki Targ Solny.

Przypominamy, że festyn historyczny nawiązuje do Kołobrzegu z czasów Chrobrego, Krzywoustego aż do lokacji miasta w 1255 r. Od wielu lat przyjeżdżają do nas rekonstruktorzy i rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby oraz warsztaty. Od kilku zaś lat także Muzeum Oręża Polskiego bierze udział w festynie. W tym roku mieszkańcom i turystom zaprezentowaliśmy wystawę posterową "Kołobrzeg dawniej i dziś". Najmłodsi natomiast mogli "sprawdzić" jak działa działko bezodrzutowe B - 10, pocisk rakietowy typu Trzmiel. Można było przymierzać hełmy i hełmofony.

Warto powiedzieć, że wśród wystawców była również grupa rekonstrukcyjna "Grupa Słowian" z Kołobrzegu, która od września bieżącego roku rozpocznie cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży, związane ze średniowiecznymi rzemiosłami. Zajęcia odbywać się będą w naszym Muzeum.

Organizatorem Targu Solnego było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, dzięki środkom pozyskanym od Gminy Miasto Kołobrzeg.