XII Regionalny Konkurs Historyczno-Zręcznościowy

Za nami kolejny, już XII Regionalny Konkurs Historyczno-Zręcznościowy „Baw się historią - Kołobrzeg moje miasto”. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu (Krystyna Kamińska, Edyta Sak-Tuligłowska) oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (Barbara Hordyjewska i Piotr Leszmann). Konkurs odbywał się w ramach miejskich obchodów 77. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945 r.

W konkursie wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1, 3, 4, 6, 7, 8 oraz Szkołę Podstawową w Dźwirzynie. Poszczególne konkurencje i zadania miały charakter edukacyjny i zręcznościowy. Drużyny między innymi rozwiązywały zadania związane z krzyżówką i wykreślanką historyczną.

Tegoroczna edycja odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego, zamiast konkurencji sportowych przeprowadzono trzy zręcznościowe. Poziom wiedzy, umiejętności oraz sprawności uczniów był wysoki i wyrównany. Podajemy ostateczne wyniki drużyn, które zajęły miejsca na podium:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 49 pkt.
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 46 pkt.
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 44 pkt.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie: Paweł Urbaniak – specjalista ds. wojskowości w MOPK oraz Wojciech Tułaza – MOPK.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 7 kwietnia w Muzeum Miasta Kołobrzeg. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizatorów w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu konkursu. Szczególne podziękowania składamy instytucjom za ufundowanie nagród:

• Gmina Miasto Kołobrzeg,
  • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
  • Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.