XI Bałtycki Festiwal Modelarski

W ostatni weekend w Koszalinie odbyła się jedenasta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego organizowanego przez Koszaliński Pluton Modelarski. Podczas jego trwania zaprezentowano kilkaset modeli z Polski oraz z zagranicy. Poziom ich wykonania był bardzo wysoki i sędziowie długo oceniali zaprezentowane prace, aby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W tym roku tak samo jak w poprzednich edycjach festiwalu nasze Muzeum ufundowało nagrodę specjalną, jaką był Puchar Dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu za najlepszy model związany z historią wojska polskiego. Puchar otrzymał Jarosław Smółka za model samobieżnego działa przeciwlotniczego ZSU 57-2. Oprócz pucharu zwycięzca otrzymał również nagrodę rzeczową w postaci modelu czołgu T-34/85 w scali 1:35.

Zwycięzcy oraz wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Autor zdjęć - Paweł Urbaniak.