Wirtualna Gazeta Muzeum Oręża Polskiego

01.03.2019 r., dyrektor Muzeum Oręża Polskiego, Aleksander Ostasz, podpisał umowę z Jarosławem Rzepą – Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, na dotację projektu Wirtualnej Gazety Muzeum Oręża Polskiego.

Dążąc do poprawy oferty kulturalnej i promocji obszaru chcemy w innowacyjny sposób udostępnić większy format Gazetki Muzealnej poświęcony przede wszystkim morskiemu i akwakulturowemu dziedzictwu Kołobrzegu i jego okolic. Projekt ma na celu wzbogacenie oferty kulturalnej i turystycznej Kołobrzegu oraz upowszechnianie morskiego dziedzictwa kulturowego, co przyczyni się do promocji tego terenu.

Gazeta Muzealna ma skupić się właśnie na tematyce historycznej, kulturalnej i muzealnej powiązanej z rybactwem i archeologią podwodną, m.in. będzie relacjonować projekt Wraki Kołobrzegu, a także opisywać zasoby Skansenu Morskiego. Zawierać będzie również wywiady z ciekawymi ludźmi morza, wspomnienia, opisy potraw rybnych, inne atrakcje turystyczne obszaru, opisy tradycji lokalnych i propozycje wycieczek.

Ponieważ ilość materiałów związanych z tym zagadnieniem jest niezwykle obszerna, dlatego planujemy wydać gazetę w dwóch częściach. Chcąc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców oraz aby zainteresować szczególnie młodsze pokolenie treściami kulturalno-historycznymi, postanowiliśmy wydać naszą gazetę muzealną w wersji elektronicznej. Pozwoli to na uniknięcie drukowania tysięcy stron oraz wpłynie na uatrakcyjnienie przekazu treści, dzięki zastosowaniu materiałów audiowizualnych.