Warsztaty średniowieczne

W sobotnie przedpołudnie Muzeum gościło najmłodszych miłośników rzemiosł średniowiecznych. Dzięki uprzejmości i inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego powstaje w Muzeum grupa rekonstrukcyjna złożona z uczniów szkół podstawowych klas IV - VI. Będą oni w przyszłości reprezentować Muzeum, Szkołę i Miasto podczas pikników czy festynów historycznych. Zanim to nastąpi muszą się wiele nauczyć, czemu służyło to nasze pierwsze spotkanie.

Pod czujnym okiem edukatorów można było poznać kilka średniowiecznych warsztatów: kaletnika, rogownika, powroźnikai i tkacza. Podczas zajęć można było również spróbować chleba ze smalcem, który przygotował nasz muzealny kolega Łukasz Gładysiak. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne, a kolejne spotkanie odbędzie się 19 stycznia. O szczegółach jeszcze poinformujemy.

Zajęcia przygotowali i prowadzili: Barbara Hordyjewska, Lilianna Michalska oraz Jerry czyli Jarosław Bogusławski.