"Tego już nie ma w przestrzeni miejskiej"

W czwartek, 28 września, w sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się wykład Kazimierza Ratajczyka pt. „Tego już nie ma w przestrzeni miejskiej”. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów „Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa” i jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas wykładu można było nie tylko usłyszeć o historii kołobrzeskich zabytków, zakładów pracy czy ciekawostkach przyrodniczych, ale również obejrzeć unikatowe zdjęcia budynków, sklepów, restauracji czy obiektów kultury i edukacji, miejsc, których niestety już nie ma. Dla niektórych uczestników spotkania była to niewątpliwie sentymentalna podróż w czasie, wspomnienie również o ludziach, którzy tworzyli historię powojennego Kołobrzegu.