Święto Kaszy w Trzebiatowie

W Trzebiatowie przez ostanie dni "rządziła" kasza. To najprawdopodobniej gorąca misa z kaszą sprawiła, że kilka wieków temu miasto nie zostało zdobyte. Tegoroczne Święto kaszy jak w latach poprzednich zgromadziło tłumy mieszkańców oraz turystów na dziedzińcach i ogrodach Pałacu nad Młynówką. Jest to jedyne w skali kraju takie święto, które od wielu lat stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Trzebiatowa. Każdego roku kulminacyjnym punktem święta jest możliwość degustacji kaszy po "rycersku" - specjalnego przepisu, skrzętnie ukrywanego, na doskonałą kaszę.

W tym roku ze swoim stoiskiem promocyjno – edukacyjnym przyjechało Muzeum Oręża Polskiego, skupiając uwagę przede wszystkim najmłodszych, którzy mogli zajrzeć do pojazdu wojskowego, ubrać zbroję i "strzelić" na sucho z działka bezodrzutowego. Zapraszamy do Trzebiatowa, który urzeka swoimi zabytkami i turystycznym szlakiem słonia. Słonica Hansken jest symbolem miasta, w którym obecnie wzajemnie przenikają cztery kultury i cztery wyznania. Sięgając natomiast do XVIII wieku warto przypomnieć, że w Trzebiatowie mieszkała późniejsza caryca Rosji Maria Fiodorowna oraz Maria Anna z Czartoryskich.