Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Skauci Europy w muzeum

Kilka dni temu w Muzeum swoje spotkanie zorganizowali Skauci Europy. Koniec roku jest okazją by razem się spotkać i podsumować kolejny rok działalności. Jest to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 lat, prowadzony przez kadrę wraz z udziałem rodziców, którzy pomagają stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Czerpie on tradycję z przedwojennego harcerstwa polskiego. Mimo, że działamy w Kołobrzegu dopiero od sześciu lat, mamy powody do zadowolenia, ponieważ jesteśmy najliczniejszą formacją skautingu w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

 

 

Nasze formacje (drużyny):

  • 1. Kołobrzeska Gromada Wilczków (chłopcy 9 – 12 lat),
  • 2. Kołobrzeska Gromada Wilczków (dziewczęta 9 – 12 lat),
  • zastęp harcerek "Foka" oraz "Żaba",
  • zastęp harcerzy "Wilk" oraz "Ryś".

Na spotkanie przyszło w sumie około pięćdziesięciu młodych ludzi razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Było to okazja nie tylko do ogólnego podsumowania, ale każda z formacji mogła przedstawić czym przez ostatni rok żyła. Jest to ważne, by również bliscy naszych skautów zobaczyli, że ich dziecko wybrało dobry kierunek osobistego rozwoju. Dlatego należy ich wspierać, jak również pomagać przy każdej okazji.

Jeżeli ktoś z Państwa będzie zainteresowany informacjami na temat ruchu skautowego jesteśmy otwarci na spotkania. Również w szkołach.

Piotr Leszmann, przyboczny 1. Gromady Kołobrzeskich Wilczków, tel. 510 408 462