Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Przekazanie radzieckiego kanistra

W dniu wczorajszym Muzeum Oręża Polskiego podziękowało dwóm chłopcom za przekazanie ciekawego przedmiotu: radzieckiego kanistra. Uczniowie klasy Vd ze Szkoły Podstawowej  nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu, Wiktor Duwe i Marceli Leszmann, jakiś czas temu znaleźli na tzw. wystawce w/w obiekt. Nie zastanawiając się długo, postanowili z kanistrem przyjść do Muzeum. Ich postawa jest godna pochwały i naśladowania.

Młodzi ludzie,  przeglądając wyrzucone przez innych przedmioty, dostrzegli kanister który ich zdaniem mógł mieć wartość historyczną. Wnioski wysuwają się same: zastanówmy się zanim coś wyrzucimy. Być może posiadamy przedmioty, które warto przekazać do Muzeum. Apelujemy również do młodzieży, że warto naśladować swoich kolegów, którzy wiedzą jak w/w przypadkach należy się zachować. Chłopcy oprócz podziękowań, otrzymali od nas drobne upominki. Natomiast sam kanister jest produkcji radzieckiej, pochodzi z roku 1985. Wyprodukowany w Fabryce Samowarów w Tule (obecnie Rosja).

Znajdzie swoje miejsce na wystawie czasowej "Zołnierz Układu Warszawskiego", która jest już udostępniona zwiedzającym do końca sierpnia w Kamienicy Kupieckiej.