Przekazanie munduru

W dniu wczorajszym tj. 22 stycznia (wtorek), gościliśmy Panie: Mirelę Malinowską i jej córkę. Okazją była prezentacja pamiątek po Panu Jerzym Ścisłowskim (ojcu i dziadku Pań). Znany i uznany żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, więzień niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, którego mundur wraz z galą orderową prezentujemy na wystawie stałej "Dzieje Oręża Polskiego".

Spotkanie miało bardzo wzruszający przebieg, goszcząca rodzina Pana Ścisłowskiego nie kryła łez wzruszenia oglądając umundurowanie po bliskiej im osobie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli również gościć Panią Janinę Ścisłowską, żonę Pana Jerzego. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przekazywanie do zbiorów muzealnych wszystkich elementów umundurowania, archiwaliów, fotografii po żołnierzach z czasów II wojny światowej i kombatantach.