Pożegnanie Mieczysława Żuka

Z wielkim żalem żegnamy wspaniałego człowieka, wielkiego przyjaciela Muzeum, Mieczysława Żuka. Od początku współpracował i pomagał przy tworzeniu Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Po otwarciu został przewodnikiem Obiektu 3001, gdzie dzielił się ze zwiedzającymi swoją wiedzą i pasją. Jednocześnie Pan Mietek założył profil Podborsko 3001 - Magazyn Amunicji Jądrowej na Facebooku oraz został administratorem strony internetowej podborsko.pl. Pasjonat historii, badacz dziejów Tychowa i Wojęcina, stanowił przykład lokalnego zaangażowania w popularyzację tych ziem. Zapamiętamy go jako oddanego współpracownika i przyjaciela, który zawsze całym swoim sercem i z wielkim zaangażowaniem wspierał poczynania naszej placówki.