Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Podziękowania po Inscenizacji "Bój o Kołobrzeg" - Wspólna pasja pomimo deszczu

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność i podziękowania dla wszystkich uczestników oraz widzów inscenizacji "Bój o Kołobrzeg", która odbyła się na kołobrzeskiej plaży, upamiętniając 79. rocznicę walk o miasto. Pomimo kaprysów pogody i rzęsistego deszczu, wspólnie stworzyliśmy niezapomniane chwile, świadczące o naszej wspólnej pasji do historii i niezłomności ducha.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że blisko 300 rekonstruktorów historycznych z całej Polski, wyposażonych w autentyczne pojazdy i sprzęt z okresu II Wojny Światowej zdołało z takim zaangażowaniem i poświęceniem odtworzyć ostatnie akcenty walk o Kołobrzeg. Wasz profesjonalizm przyczyniły się do stworzenia żywej lekcji historii, która na długo pozostanie w pamięci uczestników i obserwatorów.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować licznie zgromadzonym widzom, którzy mimo niełatwych warunków pogodowych, wytrwali do końca, okazując swoje wsparcie i uznanie dla inscenizatorów. Wasza obecność i entuzjazm są dla nas największą nagrodą i potwierdzeniem, że historia Kołobrzegu, jej bohaterowie i ważne wydarzenia zasługują na pamięć i szacunek.

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia jak inscenizacja "Bój o Kołobrzeg" nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, od grup rekonstrukcyjnych, przez współpracujące instytucje, firmy, muzea i jednostki wojskowe, po wolontariuszy i pracowników muzeum. Wasze zaangażowanie, pasja i ciężka praca sprawiły, że mogliśmy wspólnie uczcić 79. rocznicę zdobycia Kołobrzegu.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji inscenizacji i już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych obchodach, które z pewnością będą równie emocjonujące i inspirujące. Razem tworzymy żywą historię, która łączy pokolenia i przypomina o ważnych momentach naszej przeszłości.

Zachęcamy Was, abyście regularnie odwiedzali naszą stronę internetową. Już niedługo opublikujemy zdjęcia i filmy z imprezy, dzięki którym będziecie mogli ponownie przeżyć te wzruszające momenty lub zobaczyć je po raz pierwszy, jeśli nie mieliście okazji być z nami osobiście.

Dziękujemy Wam za bycie częścią tej niezwykłej podróży w czasie. Do zobaczenia w przyszłym roku!