Pierwsza Gra Miejska

W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2 października odbyła się Pierwsza Gra Miejska "Szlakiem powojennego Kołobrzegu w latach 1945-1965". Organizatorami imprezy była Gmina Miasto Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum.

W grze wzięło udział 11 zespołów (ponad 50 osób zróżnicowanych wiekowo):  Koło Historyczne Seniorów, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1, 3, 4, 5, Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, młodsi i starsi skauci Europy oraz zespoły rodzinne. Uczestnicy gry, na trasie, mieli za zadanie odczytać kody QR z zadaniami, w muzeum rozwiązać krzyżówkę, wykonać zadanie z tekstem źródłowym oraz zmierzyć się z konkurencjami zręcznościowymi. Po ukończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy Gry Miejskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.