Otwarcie wystawy pt. Stefan Rowecki "Grot"

W piątek 20.10.2023 na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Stefan Rowecki „Grot””. Ekspozycja użyczona została przez Główną Bibliotekę Lekarską im. S. Konopki w Warszawie.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przygotowało na tę uroczystość wystawę okolicznościową przedstawiającą uzbrojenie oraz wyposażenie żołnierza polskiego podczas walk obronnych w 1939 roku. Była to kolejna wystawa przygotowana przez nasze muzeum zaprezentowana w murach Politechniki Koszalińskiej.

W drugiej części uroczystości, podczas seminarium, zgromadzeni goście mogli wysłuchać trzech wystąpień:

1. „Przyczynki do życiorysu gen. Stefana Roweckiego „Grota”” prof. dr. hab. Bogusława Polaka (Politechnika Koszalińska).

2. „Gen. S. Rowecki jako organizator Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej i uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku” dr. hab. Michała Polaka, prof. PK. (Politechnika Koszalińska).

3. „Gen. S. Rowecki jako dowódca Sił Zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego” dr. Wojciecha Grobelskiego (Muzeum Obrony Przeciwlotniczej im. płk. Stanisława Paszkiewicza w Koszalinie).