Otwarcie wystawy Adama Werki

11.01.2019 r. w piątkowe przedpołudnie otworzyliśmy w Muzeum kolejną czasową wystawę "Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki". Poświęcona jest ona  wybitnemu polskiemu malarzowi i grafikowi, który z pasją i świetnym warsztatem twórczym przedstawiał udział Polskiej Marynarki Wojennej oraz statków naszej floty handlowej w morskich zmaganiach podczas drugiej wojny światowej. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali zaproszeni goście: Wicestarosta Kołobrzeski Pan Jacek Kuś, przedstawicielka właścicieli kolekcji obrazów Pana Adama Werki, Pani dr hab. Joanna Werka, autor wystawy Pan Lech Trawicki z Muzeum Gdańska, Członek Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego Pan Mirosław Tessikowski oraz kurator wystawy – adiunkt muzealny Piotr Leszmann. Wśród obecnych na otwarciu byli między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu, za co im i Pani Dyrektor Szkoły Iwonie Olszewskiej serdecznie dziękujemy.

Na wystawie prezentujemy prawie siedemdziesiąt prac malarza. Prawie wszystkie jego obrazy i grafiki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, bardzo rzadko przekraczającymi format A2. Wystawę można oglądać w Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii krajowej 13 do 30 kwietnia 2019 r. w godz. otwarcia wystaw muzealnych.

Serdecznie dziękujemy Fundacji im. Adama Werki za możliwość zaprezentowania mieszkańcom naszego miasta i turystom tak wspaniałych i wyjątkowych prac marynistycznych.