Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Opłatkowe spotkanie skautów

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkanie opłatkowe w Muzeum zorganizowali Skauci Europy. Przypomnijmy, jest to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą wraz z udziałem rodziców, którzy pomagają stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Ruch czerpie bogatą tradycję z przedwojennego harcerstwa polskiego. Mimo, że działamy w Kołobrzegu dopiero od niespełna trzech lat, mamy powody do zadowolenia, ponieważ jesteśmy najliczniejszą formacją skautingu w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

 

 

W spotkaniu opłatkowym wzięły udział następujące formacje (drużyny):

  • 1. Kołobrzeska Gromada Wilczków (chłopcy 9 – 12 lat);
  • 2. Kołobrzeska Gromada Wilczków (dziewczęta 9 – 12 lat);
  • zastęp harcerek "Foka";
  • zastęp harcerzy "Wilk".

W sumie około czterdziestu młodych ludzi, którzy razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem przyszli na w/w spotkanie. Obecni byli również nasi specjalni goście: Grzegorz Jabłoński, hufcowy I Hufca Koszalińsko – Kołobrzeskiego oraz ks. Stanislaw, wikariusz parafii p.w Św. Wojciecha. Samo spotkanie było okazją nie tylko do podzielenia się opłatkiem, ale również podsumowaniem kolejnego roku działalności. Każda z formacji mogła przedstawić, czy to w ramach prezentacji multimedialnej czy artystycznej, wszystko to czym przez ostatni rok żyła. Jest to ważne, by również bliscy naszych skautów, zobaczyli że ich dziecko wybrało dobry kierunek osobistego rozwoju. Dlatego należy ich wspierać, jak również pomagać przy każdej okazji.

Jeżeli ktoś z Państwa będzie zainteresowany informacjami na temat ruchu skautowego jesteśmy otwarci na spotkania. Również w szkołach.

Piotr Leszmann, przyboczny 1. Gromady Kołobrzeskich Wilczków, tel. 510 408 462