Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Obchody święta muzealników w Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku

Zamiejscowa wystawa Muzeum Oręża Polskiego – Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku, już 17 maja rozpoczęła obchody tegorocznego święta muzealników. W piątkowe popołudnie na zwiedzających czekało nie tylko bezpłatne zwiedzanie muzealnego schronu-magazynu broni atomowej, ale także rekonstruktorzy w mundurach Armii Radzieckiej z okresu walk w Afganistanie. Konflikt ten był tematem przewodnim tegorocznego Międzynarodowego Dnia Muzealników.

W nawiązaniu do tego wydarzenia w Podborsku zaprezentowana została dodatkowa ekspozycja, pokazująca wyposażenie saperskie z tamtego okresu. Przygotowana została przez pochodzącego z Bornego Sulinowa kolekcjonera, Zbigniewa Ziemińskiego. Na oczekujących na wejście do muzeum czekał również grill. Z przygotowanych atrakcji skorzystało 570 osób.

Spotkanie odtwórców historycznych w Muzeum Zimnej Wojny to element przygotowań do zaplanowanego na 13 lipca, V Zlotu Zimnowojennego w Podborsku. Jeden z wątków, jaki zostanie w tym roku poruszony w czasie tego wydarzenia, to właśnie interwencja radziecka w Afganistanie.