Obchody 35. rocznicy badań archeologicznych

Muzeum Oręża Polskiego oraz Instytut Archeologii i Etnologii PAN mają zaszczyt zaprosić Państwa na obchody 35. rocznicy badań archeologicznych na kołobrzeskiej Starówce.

Uroczystości odbędą się 11 września 2021r. w siedzibie Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, przy ul. Armii Krajowej 13, o godz. 11.00 (sala plafonowa)

Program:

• wykład prof. dr hab. Mariana Rębkowskiego "Znaczenie badań archeologicznych dla poznania dziejów lokacyjnego Kołobrzegu" ,
  • otwarcie wystawy posterowej "35. lat badań archeologicznych na kołobrzeskiej Starówce",
  • przekazanie do Muzeum Oręża Polskiego średniowiecznego pasa mieszczańskiego i puginału,
  • zwiedzanie wystawy "Dzieje Kołobrzegu" - oprowadza prof. dr hab. Marian Rębkowski,
  • spacer z prof. dr hab. Marianem Rębkowskim po Starówce "szlakiem badań archeologicznych" (godz. 13.00, zbiórka przy Pomniku Milenijnym).

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid - 19, niestety możemy zaprosić ograniczoną liczbę osób. Dlatego prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji pod adresem meilowym: edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl.

Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w budynkach Muzeum.