Nowy nabytek saperski w muzeum

Muzeum Oręża Polskiego wzbogaciło się o nowy artefakt, wzmacniacz do wykrywania min lądowych (do wykrywacza SCR 625-C) wyprodukowany przez HORNI SIGNAL MGF Corp. datowany na rok 1944/08. Używany był przez saperów armii USA w czasie II wojny światowej, później również przez armię włoską. Wzmacniacz podarował nam przyjaciel Muzeum, mieszkający od kilkunastu lat we Włoszech, Łukasz Cudak, członek Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historycznego Rosenthal. Zabytek wzbogaci zbiory naszej placówki, związane ze służbą saperską.

APEL

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zachęca do kontaktu wszystkich, którzy posiadają tego rodzaju przedmioty i chcieliby je przekazać do muzeum. Zainteresowanych prosimy o kontakt na email: muzeum@muzeum.kolobrzeg.pl, alekost@wp.pl, tel. 601 402 400.