Nowe eksponaty. Zajrzyj do żołnierskiej kieszeni

Od kilku dni na wystawie głównej Oddziału Dzieje Oręża Polskiego w Kołobrzegu podziwiać można nowe eksponaty. W dodatkowej gablocie, zainstalowanej w części poświęconej schyłkowemu okresowi II wojny światowej, pojawiły się elementy oryginalnego, indywidualnego wyposażenia oraz przedmioty osobiste wykorzystywane przez żołnierzy niemieckich w latach 1939-1945. To kolejny etap przybliżania historii wojskowej po kilku dużych stanowiskach poświęconych żołnierzom polskim w 1939 i 1945 r., które od lat oglądać można na wystawie. Dzięki temu mamy możliwość porównania, co kryło się w plecakach i kieszeniach mundurów wszystkich walczących stron.

Wśród udostępnionych zwiedzającym w ostatnim czasie artefaktów na szczególną uwagę zasługuje przekazany przez darczyńcę z Norwegii mapnik oficerski, przybory do golenia oraz peryskop z prezentowanego na muzealnym plenerze stanowiska MG Panzernest.