Noc Muzeów w Podborsku

Noc Muzeów w Muzeum Oręża Polskiego zaczęła się już w piątek, 18 maja. Tego dnia otworzyliśmy dla Państwa Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku i pomimo, że zaczęliśmy Noc Muzeów dzień wcześniej, odwiedziło nas ponad pół tysiąca osób.

Oprócz zwiedzania magazynu broni jądrowej można było obejrzeć dwa pojazdy wojskowe z tamtego okresu: Nysę 522 "Propaganda" oraz po raz pierwszy po generalnym remoncie samochód terenowy UAZ 469 B w wersji podstawowej.

Dla turystów było przygotowanych wiele atrakcji. Przewodnicy witali wszystkich w mundurach radzieckich jednostek specjalnych Specnaz. Ponadto po raz pierwszy odwiedzający mogli skorzystać z punktu gastronomicznego i zjeść ciepły posiłek. Nasze starania dążą do tego, aby taki punkt już na stałe zagościł w Muzeum Zimnej Wojny. Turyści, którzy odwiedzili nas razem ze swoimi pieskami, również się nie zawiedli. Nasze Muzeum dołączyło do sieci miejsc przyjaznych zwierzętom i dzięki temu można zwiedzać magazyny razem ze swoimi pupilami.