Nagroda Przyjaznego Brzegu dla Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego

Czwartego czerwca bieżącego roku w warszawskiej siedzibie Zarządu Głównego PTTK miała miejsce podniosła uroczystość. Kołobrzeski Skansen Morski znalazł się wśród zwycięzców XX jubileuszowej edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Nagroda została przyznana naszej placówce za konsekwentną działalność edukacyjną, muzealniczą i promocję tradycji morskich. W imieniu Dyrektora Muzeum Oręża Polskiego, Aleksandra Ostasza, tę prestiżową nagrodę odebrał z rąk pana Andrzeja Gordona, pomysłodawcy konkursu i przewodniczącego jury, kierownik działu technicznego Muzeum Marcin Nater.

Galę uświetnili swą obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys, senator RP Jerzy Wcisła, Sekretarz Generalny ZG PTTK Jacek Treichel oraz wielu znamienitych gości związanych z turystyką wodną, jej rozwojem i promocją.

Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Infrastruktury, Wodami Polskimi oraz Polską Organizacją Turystyczną. Już od pierwszej edycji odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, który przyznaje również swoją nagrodę do Grand Prix, wręczaną podczas tej specjalnej gali. W tym roku otrzymało ją miasto Dąbrowa Górnicza – za konsekwentną rozbudowę infrastruktury turystycznej Pojezierza Dąbrowskiego. Gratulujemy laureatowi Grand Prix oraz wszystkim nagrodzonym w konkursie.