Muzeum ramię w ramię z ZUT w Szczecinie

12 kwietnia w Szczecinie dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Aleksander Ostasz i kierownik Zakładu Budowy Statków i Jachtów Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, prof. dr hab. inż. Andrzej Banaszek podpisali umowę o współpracy obu instytucji w zakresie popularyzacji historii Polski i Pomorza Zachodniego.

Dokument otwiera drogę do realizacji wielu wspólnych, interesujących projektów badawczych. Oprócz rozszerzenia prowadzonej przez nasze muzeum działalności podwodnej z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, porozumienie z ZUT  zaowocuje pozyskaniem nowych eksponatów związanych z techniką okrętową, które wzbogacą między innymi ekspozycję stałą Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego. W przyszłości planowane są również wspólne wystawy czasowe i przedsięwzięcia edukacyjne przybliżające szeroko rozumianą kulturę morską i dziedzictwo związane z Bałtykiem.