Muzeum Oręża Polskiego wzbogaca ekspozycję dzięki darowiźnie od Straży Granicznej

Zbiory Muzeum Oręża Polskiego wzbogaciły się o nowe umundurowanie. Przedstawicielka Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Pani Maria Marek przekazała do naszej placówki zbiór umundurowania Straży Granicznej. W jego skład wchodzi co najmniej 25 kurtek mundurowych różnych stopni i typów, ubiór specjalny wz.93, spodnie ok. 10 szt., koszule do ubiorów wyjściowych i galowych oraz nakrycia głowy (czapki garnizonowe, furażerki, berety, kepi, łącznie ok. 10 szt. Trzeba wspomnieć, że już wcześniej Centrum Szkolenia przekazywało nam umundurowanie związane ze Strażą Graniczną. Dzięki zaangażowaniu kierownika Centrum Pana Krzysztofa Muzyczuka oraz Pani Marii Marek w naszym muzeum powstała nowa, ciekawa i bogata kolekcja umundurowania Straży Granicznej.