Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

"Ludzie i ich pasje" z kpt. Maciejem Krzeptowskim

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań "Ludzie i ich pasje", który przez lata cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Kołobrzegu. Naszym gościem był kpt jachtowy Maciej Krzeptowski, doktor nauk przyrodniczych, biolog, żeglarz, podróżnik, pisarz oraz muzealnik. W roku 2012 Muzeum gościło Pana Macieja przy okazji wydania przez niego książki "Zasolony król", czyli wszystko o śledziu.

Wczorajsze spotkanie poświęcone było wspomnieniom kapitana z jego kilkudziesięciu rejsów po morzach i oceanach, w tym również rejsie dookoła świata na S/Y Maria razem z legendarną osobą Lubomira Mączki. Piękne wspomnienia, wsparte prezentacją zdjęć wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonej publiczności.

Kapitan wspomniał również o Międzynarodowych Nagrodach Żeglarskich Szczecina, ponieważ jeszcze do 15 lutego można zgłaszać swoje kandydatury i na nie głosować. To wyjątkowa nagroda, przyznawana już od czterech lat, aż w jedenastu kategoriach. Do tej pory wśród zwycięzców brakuje osób z Kołobrzegu. Zachęcamy wszystkich do głosowania, szczegóły na stronie: www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl

Partnerem wczorajszego spotkania była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.