Legendarny Volkswagen w Rogowie

W miniony weekend do najnowszego oddziału MOP – Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie dotarł wyjątkowy eksponat. Dzięki zacieśniającej się współpracy z trzebiatowskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Rega, ekspozycję tworzoną właśnie na terenie jednego z największych w Europie, poniemieckich hangarów z okresu II wojny światowej, wzbogacił słynny, w pełni sprawny samochód terenowy Volkswagen Typ 82 popularnie zwany Kübelwagenem.

Foto: SRH Rega

Przyjazd pojazdu to początek akcji adresowanej do grup i stowarzyszeń historycznych nie tylko z Pomorza. Na terenie naszego najnowszego oddziału wygospodarowaliśmy miejsce bazowania prywatnych pojazdów militarnych, które, w formie wystawy czasowej, wzbogacą ekspozycję najnowszego oddziału MOP. Zainteresowanych taką formą współpracy zapraszamy do kontaktu.