Kołobrzeskie Mariany - po raz szósty

Za nami już szósta edycja Gry Miejskiej „Kołobrzeskie Mariany – detektywi historii”.

Pomimo pogodowych zawirowań 9 sierpnia na starcie przy Pomniku Sanitariuszki zameldowało się 13 drużyn. Pomysł takiej aktywności przypadł do gustu turystom. Tym razem dominowały drużyny z południowych regionów Polski np. Śląska, Kielc czy Żywca.

Po wykonaniu pierwszego zadania przy ,,Sanitariuszce’’ drużyny musiały zmierzyć się z węzłami. To zadanie budziło wiele emocji i okazało się najtrudniejsze do wykonania, zwłaszcza dla starszej grupy zawodników. Jak widać trudno wyplątać się ze wspólnych „węzłów małżeńskich’’.

Nie mało emocji wywołał przejazd rowerem po wąskiej desce, który wymagał od zawodników zachowania równowagi i dokładności podczas przejazdu. Bardzo dobrze z tym zadaniem poradzili sobie najmłodsi uczestnicy gry, widać, że jazda na rowerze nie jest im obca, nawet w trudnych warunkach.

Podsumowanie wyników Gry odbyło się tradycyjnie w Porcie Jachtowym przy „Chacie rybaka”. Dla drużyn edukatorzy przygotowali krótką prezentację historii mody plażowej oraz pokaz dawnego sprzętu rybackiego. Każda drużyna otrzymała upominki związane z naszym miastem, a najmłodsi uczestnicy wspólnych zmagań mogli wybrać sobie nagrody rzeczowe.

Przed nami już tylko dwie edycje Gry, na które serdecznie zapraszamy.

Organizatorem jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, a wykonawcą Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.