Kołobrzeskie Mariany - po raz piąty

Za nami kolejna, piąta, edycja gry miejskiej „Kołobrzeskie Mariany - detektywi historii”. Do gry zgłosiło się 10 drużyn, które musiały przejść trasę śródmiejską i wykonać przygotowane dla nich zadania. Tym razem najłatwiejszym zadaniem dla uczestników było ułożenie planet w kolejności od Słońca.

Edukatorów zaskoczyła znajomość tematu wśród najmłodszych uczestników gry. Nieco więcej problemów było z wiązaniem sieci, ale i to zadanie udało się wszystkim zaliczyć. Podsumowanie gry oraz wręczenie upominków i nagród nastąpiło w porcie jachtowym. Dużą niespodzianką dla wszystkich była wizyta pomysłodawcy kołobrzeskich „Marianów” Darka Jakubowskiego, który chętnie odpowiadał na pytania uczestników gry. Drużyny miały też okazję obejrzeć dawny sprzęt rybacki oraz posłuchać opowieści o historii mody plażowej. Organizatorem gry miejskiej jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, a wykonawcą Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.