„Kołobrzeskie Mariany - detektywi historii” po raz siódmy

16 sierpnia br. odbyła się już siódma (przedostatnia) edycja Gry Miejskiej „Kołobrzeskie Mariany - detektywi historii”. Do Gry przystąpiły 22 drużyny. Większość zawodników pochodziła z Małopolski, Śląska oraz województwa świętokrzyskiego. Dużą grupę stanowiły dzieci i młodzież, dla których udział w grze był świetną zabawą i niezapomnianą przygodą. W tej edycji zawodnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem z mapą i poszukiwaniem miejsc umieszczonych na zdjęciach. Było również zadanie związane z historycznym muralem, a z zadań praktycznych wiązanie sieci oraz węzłów marynarskich. Nieco więcej problemów sprawił przejazd rowerem po wąskiej desce oraz celowanie monetami do puszki. Te zadania były nie lada wyzwaniem zarówno dla młodszych jak i starszych zawodników, którym towarzyszyły duże emocje i zabawa. Po 3-godzinnej wędrówce wszyscy zawodnicy stawili się na mecie w Porcie Jachtowym, gdzie odbyło się podsumowanie i zakończenie Gry. Każda drużyna otrzymała upominki, a najmłodsi uczestnicy za najlepsze wyniki - nagrody.

Za tydzień już ostatnia, wakacyjna, Gra Miejska „Kołobrzeskie Mariany - detektywi historii”, na którą serdecznie zapraszamy.

Organizatorem Gry jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, a wykonawcą Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.